Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Fotogaléria

1. Mesto Želiezovce v Mikulskom parčík bol doplnený o kamenné slnečné hodiny.

2. Spolok krajší život v Doľanoch osadil na historicko náučnom chodníku jednu veľkú informačnú tabulu na hlavnom Dolianskom námestí a deväť informačných panelov pred najvýznamnejšími pamiatkami .

3. Členovia Dobrovoľného hasičského zboru v obci Podhorie vyčistili a zrekonštruovali prírodnú studničku a vybudovali oddychovú zónu v časti náučného chodníka Žakýlske pleso.

4. Legálne graffiti zóny „vymaľovali“ frekventovaný verejný priechod v mestskej časti Bratislava/Petržalka kde križujú cesty Dolnozemská a Starohájska.

5. Občianske združenie Banícky spolok SPIŠ dobudoval náučné chodníky v Novoveskej Hute.Náučný banský chodník je tematicky zameraný na históriu a súčasnosť miestneho baníctva.

6. Peter Čunderlík v obci Horný Tisovník, pomohol zvýšili kvalitu pitnej vody vyčistením prameňa a zrekonštruovaním drevených častí zvýšil bezpečnosť pri naberaní vody miestnych obyvateľom.

7. Združenie záchrany cirkevných pamiatok v Modre môže pokračovať v obnove Kostola sv. Jána Krstiteľa v Modre na cintoríne

8. Ing. Petra Mihoková skamarátmi upravili, vyčistili, spevnili, osadili lavičky, turistické smerovky a vyznačili turistické značky na starom chodníku na vrchu Plieška.

9. Zväz skautov maďarskej národnosti premenil nepoužitý priestor – park – na oddychovú zónu. Osadili lavičky, stôl, odpadkový kôš, altánok a náučné tabule o faune a flóre.

11. Marián Fačkovec vytvoril a v ramene Blatiny na Malom Dunaji medzi Vrakuňou a Zálesím, osadil 3 informačné tabule s informáciami zo života na vode.

12. Členovia Občianskeho združenia VYŠEHRAD zabezpečili impregnáciu ochranným náterom národnú kultúrnu pamiatku z roku 1805: Zvonice vo Vyšehradnom.

13. Za pomoci dobrovoľníkov sa Združenie Rondel podarilo spriechodniť nebezpečné chodníky na Hrade Čabraď, osadiť zábradlie na nebezpečných úsekoch a osadiť sezónne informačné tabule.

14. Obec Dolná Trnávka obnovila funkčnosť fontánky, ktorá zabezpečí dostatok vody pre polievanie bylinkovej záhradky.

15. V Obeci Stakčín pokračujú v obnove technických diel niekdajšej lesnej úzkokoľajky Stakčín – Strihovce.